علائم خرابی بلبرینگ تایم

بلبرینگ تایم یکی از مهم ترین لوازم یدکی خودرو است که تاثیر زیادی در کارکرد بهتر تسمه تایم و روان تر شدن حرکت آن دارد. تسمه تایم یک قطعه لاستیکی در خودرو است که میل لنگ را به سوپاپ خودرو متصل می کند که با گردش تسمه تایم، زمان باز و بسته شدن سوپاپ ها تنظیم می شود. بلبرینگ تایم باعث می شود در شرایطی که حرکتی ناگهانی و سریع اتفاق می افتد از پاره شدن تسمه تایم جلوگیری کند و تسمه تایم سر جای خود ثابت بماند. بلبرینگ تایم از جنس مرغوب ساخته می شود تا در مقابل گرما و حرارت، مقاوم باشد. این بلبرینگ از زمان روشن شدن موتور خودرو و چرخش تسمه تایم شروع به فعالیت می کند. خراب شدن بلبرینگ تسمه تایم باعث بریده شدن و پارگی تسمه تایم می شود. مقاومت در برابر فشار و ضربه و نیز نداشتن هرگونه صدای اضافی هنگام چرخش تسمه تایم از مزایا این بلبرینگ است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلبرینگ تایم با ما همراه باشید.

علائم خرابی بلبرینگ تایم

عمر بلبرینگ تایم

هرزمان که تسمه تایم چک می شود، بلبرینگ تایم نیز مورد بررسی قرار می گیرد. طول عمر بلبرینگ تایم نسبت به تسمه تایم بیشتر است اما بهتر است زمانی که به برای تعویض تسمه تایم به مکانیکی مراجعه می کنید، بلبرینگ تایم را نیز تعویض کنید. آیا می دانستید که با تعویض تسمه تایم بلبرینگ تایم را باید عوض کنید؟ وقتی تسمه تایم خودرو شما شل می شود و عملکرد درستی ندارد باعث به وجود آمدن صداهای غیر عادی می شود اگر در قسمت جلوی خودرو خود صدای جیر جیر شنیدید به خراب شدن بلبرینگ تایم خودرو خود شک کنید. به همین دلیل بهتر است قبل از این که بلبرینگ تایم خراب به موتور و واشر سرسیلندر خودرو آسیب برساند، بلبرینگ تایم را تعویض کنید.در مطالب بالا گفتیم که هر وقت تسمه تایم خراب شود بلبرینگ تایم نیز باید تعویض شود. حالا بر اساس چه عواملی تسمه تایم خراب شود؟ توجه کنید که تسمه تایم قبل از پاره شدن و هنگام شتاب گرفتن خودرو صداهای جیر جیر در موتور ایجاد می کند، پس با شنیدن همچین صدایی به مکانیکی مراجعه کنید و با تشخیص مکانیک اقدام به تعویض آن نمایید. همچنین اگر در هنگام شتاب گرفتن خودرو دور موتور به 2 الی 4 هزار رسید نشان دهنده این است که موتور به درستی تنظیم نیست. یکی از دلایل این که موتور تنظیم نباشد، شل بودن تسمه تایم است. هم چنین روشن نشدن خودرو، خروج دود غیر عادی از اگزوز نیز می توانند نشانه های خراب شدن تسمه تایم باشند که باید به مکانیک مراجعه کرد.

عمر بلبرینگ تایم

دانشنامه بلبرینگ عرضه کننده انواع بلبرینگ تایم

 توجه کنید که بلبرینگ تایم را از یک فروشگاه معتبر خرید کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید. دانشنامه بلبرینگ فروشگاه اینترنتی معتبری است که عرضه کننده انواع بلبرینگ تایم با کیفیت است. این فروشگاه وبسایت معتبر و کاملی دارد که شما با مراجعه به آن می توانید انواع بلبرینگ تایم را مشاهده کنید و متناسب با خودرو خود آن را تهیه کنید. شاید برای شما هم جالب باشد تا درباره خرابی بلبرینگ تسمه تایم پژو 405 اطلاعاتی کسب کنید، برای این منظور می توانید به صفحه ای با همین عنوان در بخش مقالات دانشنامه بلبرینگ مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها  
0
0
# جواد بیگدلی 1400-10-20 08:47
خرابی بلبرینگ تسمه تایم می تونه باعث پارگی تسمه بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین دانشنامه بلبرینگ 1400-10-20 08:53
به نقل از جواد بیگدلی:
خرابی بلبرینگ تسمه تایم می تونه باعث پارگی تسمه بشه؟

سلام جناب آقای بیگدلی عزیز- با توجه به اینکه وظیفه این قطعه پیشگیری از پاره شدن تسمه تایم در شرایط حرکت سریع و ناگهانی است، خرابی بلبرینگ تایم می تواند موجب آسیب دیدن تسمه شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

ساعات کاری از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 عصر

پنجشنبه ها 9 صبح تا 1 ظهر

خدمات مشتریان

آماده ی هر گونه پاسخگویی در زمینه انتقادات، شکایات و نیازهای مشتریان است. لطفا با شماره 0913000000 تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 031-000000-0

موبایل: 09130000000